فروشگاه رفاه

چرا مردم فروشگاه رفاه را دوست دارند؟

photo_۲۰۱۸-۱۰-۱۷_۱۵-۰۹-۳۲

اگر تا چندسال پیش رفتن به فروشگاه های زنجیره ای در گوشه کنار شهر زحمت رفت و آمد داشت و بسیاری از مردم ترجیح می دادند به جای رفتن به این فروشگاه ها و ماندن پشت ترافیک و یا پرداخت کرایه های سنگین از سوپرمارکت ها و یا مغازه های محله شان خرید کنند، چند سالی است که این فروشگاه های زنجیره ای پا را فرا تر گذاشته اند، در کوچه پس کوچه های شهرمان احداث شده اند تا مردم رغبت و انگیزه بیشتری برای خرید از آنها داشته باشند. در این میان بعضی از فروشگاه ها با رویکردی نو و شعارهای هدفمند دوباره در عرصه اقتصادی کشور پررنگ ظاهر شده اند.

فروشگاه زنجیره ای که با این شعار قصد دارد بهترین ها را به سبد خرید مردم نازنین کشورمان ایران اضافه کند:

رسالت ما در فروشگاههای زنجیره ای رفاه ایجاد تجربه خرید متمایز برای مشتریان از طریق مدل های نوین خرده فروشی و فراهم نمودن مناسب ترین قیمت، کیفیت و تنوع محصول است.

در یکی روزهای بهاری، در اواسط ماه خرداد به یکی از شعبه های فروشگاه زنجیره ای رفاه رفتم تا نظر مشتریان را درباره این فروشگاه بدانم و بپرسم میان این همه مغازه و فروشگاه های مختلف برای خرید به رفاه آمدند؟

بنویسید فروشگاه زنجیره ای رفاه، بخوانید: تنوع، کیفیت، اطمینان از خرید

شراره ایزدجو، فوق لیسانس شیمی و مشتری جوان فروشگاه زنجیره ای رفاه علت خرید خود را از فروشگاه های زنجیره ای را، در دسترس بودن انواع کالا ها ذکر می کند و می گوید با ورود به فروشگاه های زنجیره ای رفاه، لیست خرید تغییر می کند و از حالت مکتوب و از پیش تعیین شده به چشمی تبدیل می شود و ناگهان متوجه خرید چندین برابری نسبت به لیست خرید می شوی و گاهی با خرید چیزهایی که دوست داری با احساس لذت آنجا را ترک میکنی، رفاه برای من همیشه این احساس لذت را به ارمغان می آورد..

صالح مظفری یکی دیگر از مشتریان فروشگاه های زنجیره ای با اشاره به لذت خرید و حس اطمینان از لیست خرید در فروشگاه های زنجیره ای با حضور کودک خردسالش در زمان خرید می گوید: خرید از فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه به دلیل امکانات مناسب و جذابیت چیدمان یکی از سرگرمی‌های من و کودکم است که این جذابیت همیشه خریدهای خوبی را برای من به همراه دارد..

سهراب قاسمی یکی از بازدید کنندگان جوان فروشگاه و مشتری قدیمی رفاه با مناسب دانستن قیمت مواد می افزاید: با توجه به افزایش قیمت نسبی بسیاری از فروشگاه های زنجیره ای، رفاه همچنان آن تناسب قیمت و کیفیت اجناس خود را حفظ کرده و یکی از دلایلی که من خاطره های خوبی از خرید کردن در ذهن دارم این است که همیشه رفاه را برای پر شدن سبد خانواده ام انتخاب می کنم. وی با خنده تاکید می کند: رفاه تنها جایی است که همیشه بعد از خرید از آنجا بدون نگرانی به کیف پولم نگاه می کنم..

سارا ستاری دختر جوانی که خود دانشجوی رشته عکاسی صنعتی است و برای خرید به فروشگاه رفاه آمده، می گوید: بیشترین چیزی که مردم را به خرید از رفاه می کشاند تبلیغات و نحوه صحیح جذب مشتری است که جدیدا روند خوبی پیدا کرده وگرنه همین کالاها را می توان از مراکز خرید دیگر با قیمت‌های بسیار مناسب تر تهیه کرد.

علی اکبری ۵۷ ساله یکی از مشتریان همیشگی فروشگاه‌های زنجیره ای رفاه علت خرید از این فروشگاه ها را بسته بندی مناسب کالا، پاکیزگی و نظافت، دارا بودن پارکینگ در اکثر شعبه های فروشگاه زنجیره ای رفاه، دسترسی راحت به کالا و در دسترس بودن همه اقلام در یک محل عنوان کرد.

اکبری با اشاره به اینکه کاهش قیمت‌ها هیچ دخالتی در خرید وی از فروشگاه‌های زنجیری ندارد افزود: شاخصه‌های دیگری من را به خرید از فروشگاه‌های زنجیره‌ای ترغیب می کند و پایین بودن قیمت‌ها یا کاهش در هزینه های رفت و آمد برای خرید جایگاهی ویژه ای در این انتخاب ندارد. چیزی که بیشتر مرا به این فروشگاه‌ جذب می کند تبلیغات است و نام خوشی است که از سالهای قبل از رفاه در ذهن دارم…

عطیه کریمی خانم میانسالی است که یکی از مشتری های قدیمی فروشگاه رفاه است و درباره علت انتخاب این فروشگاه برای خرید می گوید: هر زمانی که بخواهم خرید خوبی داشته باشم از فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه خرید می کنم زیرا خرید از این فروشگاه لذت بخش است اینکه یک سبد چرخدار را دستت بگیری و بدون زحمت هر کالایی را که در جلوی دیدت قرار می گیری را داخل آن بریزی و در تمام طول خرید به راحتی حملش کنی احساس خوبی به آدم می دهد، من به کیفیت اجناس فروشگاه رفاه اعتماد دارم و این اطمینان، هدیه تمام سال هایی است که مشتری رفاه بودم، من ساکن محله جمهوری هستم و همیشه با خرید از شعبه این فروشگاه در محل ما، با احساس خوبی آنجا را ترک می کنم. برخورد خوش کارمندان فروشگاه، صبر و حوصله آنها برای راهنمایی مشتریان درباره اجناس جدید و نوع تخفیفات نشان می دهد که آنها کارشان را دوست دارند و رضایت مشتری برای آنها مهم است.

مگر آدم از یک خرید چه می خواهد؟ دل خوش و سبد پر با قیمت مناسب چیزی است که در هر فروشگاهی نمی توانی آن را پیدا کنی اما من با رفاه، همیشه این حس خوب را هدیه گرفتم.

با گفتن این جمله ها با خنده از من جدا می شود و مرا باز هم یاد این جمله می اندازد که چه خوب است ما هم بتوانیم مثل خانم کریمی از انجام کارهای روزمره لذت ببریم، کارهای عادی مثل خرید کردن که با انتخاب یک فروشگاه خوب می تواند به یک کار خاص تبدیل شود. کاری که از یک خرید معمولی به قول خانم کریمی به دلی خوش با سبدی پر اما با قیمت های مناسب تبدیل می شود و ما با خاطره ای خوش فروشگاه و سبدهای فلزی و قفسه هی خوش رنگ و لعاب را ترک کنیم و دوباره دلمان برای قدم زدن و خرید کردن از آنجا تنگ شود.

 

گزارش از : مرضیه بن یاسین

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>