فروشگاه رفاه

دکتر گلزاده تشریح کرد: نقش جدی رفاه در حمایت از اقتصاد مقاومتی و تولید داخلی

دکتر فرشید گلزاده بر نقش جدی شرکت فروشگاههای زنجیره ای رفاه در حمایت از اقتصاد مقاومتی و تولید داخلی تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی شرکت فروشگاه های زنجیره ای رفاه، عضو هیات مدیره و مدیر عامل شرکت فروشگاه های زنجیره ای رفاه ظهر امروز(سه شنبه – ۱۱ خرداد ماه) پیش از افتتاح رسمی فروشگاه بجنورد، در نشست با خبرنگاران اظهار کرد: رایزنی های لازم برای برپایی فروشگاه های زنجیره ای نسل جدید همچون فروشگاه بجنورد، در کشورهای دیگر بویژه در کشورهای همسایه انجام شده است که این اقدام نیزعلاوه بر ارزآوری موجب روان شدن چرخه تولید در کشور خواهد شد.

وی همچنین یادآور شد: هم اکنون رایزنی های لازم برای راه اندازی فروشگاه های رفاه در کشورهای عراق، کویت و همچنین کشورهای ‘سی آی اس’ انجام شده است و در این زمینه کارشناسان خبره کسب و کار این شرکت مشغول هستند.

گلزاده در ادامه با بیان اینکه امروز در بجنورد دویست و بیست و یکمین فروشگاه زنجیره ای رفاه به بهره برداری می رسد خاطرنشان کرد: در سال ۹۴ ، ۱۰ فروشگاه نسل جدید را راه اندازی کردیم که این برنامه برای سال ۹۵ ، ۴۰ فروشگاه است.

مدیر عامل شرکت فروشگاه های زنجیره ای رفاه سپس با بیان اینکه فروشگاه های رفاه ویترین کالاهای ایرانی هستند و می توانند نقش جدی در حمایت از تولید کننده های داخلی را داشته باشند افزود: تولید کننده های داخلی مورد حمایت قرار نمی گیرند مگر اینکه شبکه توزیع و فروش آنان مدرن شود که بر این اساس کالاهای با کیفیت تر و با قیمت پایین عرضه خواهد شد.

گلزاده در ادامه سخنانش ماموریت فروشگاه های رفاه را ارتقای سبک زندگی مردم عنوان کرد و گفت: این امر در ویژگی فروشگاه های نسل جدید به صورت جذاب و لذت بخش طراحی شده است. در فروشگاه های جدید فضاهای مناسبی برای کودکان و سالمندان و سایر اقشار در نظر گرفته شده و با تنوع زیاد کالای مورد نیاز مشتری را با توجه به سلیقه فراهم کرده است.

او همچنین ویژگی دیگر فروشگاه های نسل جدید را قرار دادن بخش مواد غذایی تازه، میوه و سبزی، بخش پروتئینی، نان سالم و لبنیات سنتی با کیفیت عنوان کرد.

عضو هییت مدیره شرکت فروشگاه های زنجیره ای رفاه اعلام کرد: در فروشگاه رفاه بجنورد بیش از چهار هزار و ۵۰۰ قلم کالا با بیش از ۲۰ درصد تخفیف به مشتریان عرضه خواهد شد که این تخفیف ها تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه خواهد داشت.
گلزاده در ادامه اظهاراتش در این نشست خبری با بیان اینکه با راه اندازی این فروشگاه برای ۷۰ نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد شده است افزود: در بخش میوه، پروتئینی و سبزی تولید کننده های داخلی حمایت خواهند شد.

وی سپس با بیان اینکه در کشور صنعت خرده فروشی غالب است نیز اظهار کرد: تنها ۱۸ درصد مربوط به صنعت است که نیاز است این امر بیشتر توسعه یابد.

نایب رییس صنف اتحادیه فروشگاه های بزرگ زنجیره ای کشور همچنین اظهار داشت: در کل کشور سه هزار و ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و هزاران نفر به شکل غیر مستقیم در فروشگاه های رفاه مشغول به کار هستند. این فروشگاه ها که بخش خصوصی هستند بتازگی وارد بورس شده است که سالانه حدود هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان فروش دارد.

او با بیان این مطلب که با ارزان فروشی ای بی کیفیت رقابت می کنیم اعلام کرد: برخی از فروشندگان به صورت دوره گردی برخی از کالاها مثل ماهی را به صورت غیر بهداشتی در وانت بارها با قیمت ارزان تری به فروش می رسانند که ما این امر را به صورت استاندارد و بهداشتی در فروشگاه ها عرضه خواهیم کرد.

او به همین سخنانش اضافه کرد: کالاهای پروتئینی با کیفیت و با قیمت پایین تر به خریداران عرضه خواهیم کرد که در این قسمت استقبال کننده نیز زیاد داریم.

گلزاده در ادامه با بیان اینکه تنها در سال گذشته بیش از ۴۰۰ شرکت مجوز برای راه اندازی عرضه کالا گرفته اند که این امر نشان می دهد در بازار رقابت زیاد است که تنها با ارائه محصولات با کیفیت و قیمت پایین تر بتوانیم موفق باشیم و بخش نظارتی باید بیشتر تقویت کنیم.

وی اظهار کرد: امیدوار هستیم در حوزه موادغذایی و شوینده ها بتوانیم ویترین تولید کننده ها در سایر کشور ها باشیم.
وی افزود: هم اکنون شرایطی برای مشتریان برای خرید آسان تر فراهم می شود که کارت خرید رفاه از جمله این اقدامات است که سازمان ها می توانند به چند شیوه به نیروهای خود خدمات دهند که ما نیز علاوه بر تخفیف ها به آنان مبلغی نیز پرداخت خواهیم کرد.

گلزاده همچنین خرید اعتباری را نیر از دیگر اقدامات در راستای کمک به خریداران عنوان و اظهار کرد: مشتریان می توانند بدون اینکه هزینه ای کنند خرید داشته باشند.

او با بیان اینکه کارت های خرید اعتباری باید جایگزین خرید قسطی شود افزود: این امر مانند خرید قسطی، مشکل را به آینده موکول نخواهد کرد.

عضو هیات مدیره و مدیر عامل شرکت فروشگاه های زنجیره ای رفاه در پایان سخنانش با بیان اینکه باید در سطح کشور مدارس کسب و کار ایجاد می شود خاطرنشان کرد: در این راستا به دانش آموزان دانش فروش، توانایی فروش، پرداخت ایده و تبدیل آن به تجاری سازی را یاد خواهیم داد.

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>