فروشگاه رفاه

فرشید گل زاده: رفاه با تخفیفات ویژه در ماه میهمانی خدا در کنار مردم است

حراجستون

به گزارش روابط عمومی فروشگاه زنجیره ای رفاه، دکتر فرشید گل‌زاده کرمانی، عضو هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فروشگاه های زنجیره ای رفاه کشور پیش از ظهر امروز در نشست خبری به جشنواره ماه مبارک رمضان برای تأمین سبد کالایی اقشار جامعه اشاره کرد و گفت:‌ در سال گذشته در ماه مبارک سبد کالایی تا ۲۰ درصد تخفیف فراهم شده بود که امسال این میانگین به ۲۰ درصد تخفیف رسیده است و سعی کردیم از هر ۴ نفر یک نفر در ماه مبارک میهمان فروشگاه رفاه باشد.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه طی سال‌های اخیر برخی فروشگاه‌های زنجیره‌ای برای کاهش قیمت و ارزان‌فروشی روی به کالاهای تاریخ گذشته یا بی‌کیفیت آورده‌اند، تصریح کرد: اما مهم آن است که با استفاده از ظرفیت خالی بخش تولید و مدیریت زنجیره‌ای توزیع و حذف واسطه‌ها قیمت تمام شده را کاهش داد که این امر امسال با خرید یک هزار میلیارد تومان کالا از بخش تولید کشور و عرضه آن در فروشگا‌ه‌های رفاه محقق شده است.

مدیرعامل فروشگاه‌‌های زنجیره‌ای رفاه به شدت گرفتن رقابت در صنعت خرده‌فروشی اشاره کرد و این که این مسئله سبب شده تا فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه به ایجاد فروشگاه‌های نسل جدید به امکانات به روز روی بیاورد که سال گذشته ۱۰ فروشگاه و امسال ۴۰ فروشگاه به نسل جدید اضافه خواهد شد.

گل‌زاده کرمانی با بیان اینکه باید اقتصاد مقاومتی را در توسعه صنعت خرده‌فروشی و فروشگاه‌های کشور سرفصل کارها قرار داد، خاطر نشان کرد: شبکه توزیع و فروش باید در این زمینه اصلاح شود که هم تولید‌کنندگان با فروش سریع‌تر کالاهای خود نفع برند و هم کالای باکیفیت داخلی به دست مصرف‌کننده برسد و ما با حذف واسطه‌های غیرضروری با ۳ هزار تولید‌کننده ایرانی فعالیت می‌کنیم.

نکته دیگری که مدیرعامل فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه به آن اشاره کرد علاوه بر نظارت اداره استاندارد و وزارت بهداشت بر سلامت مواد غذایی خودمان یک نظام کنترل کیفی دقیق از مبدأ کالا تا مقصد ایجاد کرده‌ایم.

به گفته رئیس اتحادیه فروشگاه‌های زنجیره‌ای بیش از ۲۵۰۰ قلم کالا از ابتدای ماه مبارک رمضان تمام فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه از تخفیف ۲۰ تا ۵۰ درصدی برخوردار شده‌اند که در کنار آن سبد ماه مبارک رمضان از تخفیف ۲۷ درصدی برخودار است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزایش بی‌رویه فروشگاه‌های زنجیره‌ای را یکی از چالش‌ها برای رقابت در عرصه خرده‌فروشی برشمرد و گفت:‌در همین راستا باید به گونه‌ای برخورد کنیم تا بتوانیم در بازار باقی بمانیم. مضاف بر آنکه صنعت خرده‌فروشی در کشور ما بین ۲ تا ۵ درصد حاشیه سود دارد.

به گفته گل‌زاده کرمانی طبق گزارشات بین‌المللی بیش از ۲۰۰ هزار میلیارد تومان ارزش صنعت خرده‌فروشی ایران است که کمتر از ۱۸ درصد آن به صورت مدرن و در قالب فروشگاه‌های زنجیره‌ای مدیریت می‌شود و این بدان معنی است که هزینه‌های زیادی در زیرساخت سنتی می‌شود.

وی در پایان اظهار داشت:‌ دولت اعلام کرده که امسال ۴ بسته حمایت غذایی بین اقشار آسیب‌پذیر توزیع خواهد کرد که طبق اعلام وزیر کار ارزش آن ۸۰ تا ۱۲۰ هزار تومان است که ما هم در فروشگاه رفاه آماده تحویل این بسته‌ها هستیم و با توجه به تخفیف ۲۷ درصدی ارزش هر بسته تا ۱۵۰ هزار تومان خواهد بود.

 

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>