فروشگاه رفاه

سوالات متداول

امور وب سایت

 • 1- نحوه پذیرش تبلیغات در وب سایت شرکت رفاه به چه صورت می باشد؟

  می توانید جهت تبلیغات در وب سایت رفاه در خواست خود را از طریق آدرس ایمیلadvertising-web ارسال کرده یا با شماره تلفن ۶۶۴۹۲۰۱۸-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

 • 2- چه تمهیداتی جهت رفاه حال تامین کنندگان و طرفهای قرارداد فروشگاههای زنجیره ای رفاه در سامانه خدمات الکترونیکی پیش بینی گردیده است؟
  دستیابی به اطلاعات فروش ، موجودی ، رویت اسناد رسید و مرجوعی و همچنین کلیه اطلاعات و سوابق مشارکتی کالاهای تامین کننده به تفکیک هر فروشگاه تنها قابل اخذ می باشد
 • 3- جهت نمایش کالاهای تامین کننده در سامانه الکترونیک چه اقداماتی مورد نیاز است؟
  با مراجعه به آدرس www.refah.ir و انتخاب لینک "تامین کنندگان" پس از ورود کلمه کاربری و رمز عبور تامین کننده وارد صفحه اختصاصی خود می گردد در این مرحله کاربر با کلیک بر روی دکمه "ورود اطلاعات تامین کننده" می تواند نسبت به درج مشخصات شرکت اقدام نماید پس از تکمیل این بخش کاربر با کلیک بر روی گزینه "ورود اطلاعات کالاها" لیست کالاهایی که قبلا انتخاب نموده است را مشاهده و با کلیک بر روی نام هر کالا نسبت به درج مشخصات کالا اقدام می نماید.لازم به ذکر است قرار دادن یک تصویر از هر کالا الزامی می باشد. فرمت تصویر باید از نوع JPG با پشت زمینه کاملا سفید و حجم زیر ۱۰۰ کیلو بایت باشد. پس از تکمیل اطلاعات هر کالا با زدن دکمه "ارسال" اطلاعات کالا مورد بررسی قرار گرفته و پس از تایید نهایی روی سامانه قرار می گیرد
 • 4- نحوه عضویت تامین کنندگان محترم رفاه در سامانه الکترونیک به چه صورت می باشد؟
  ابتدا با ورود به آدرس http://refahchainstores.ir/request و وارد نمودن کد پنج رقمی تامین کننده ، امکان انتخاب کالاها جهت درج روی سامانه فراهم می گردد.تامین کننده محترم با کلیک و قرار دادن علامت در چک باکس کنار هر کالا نسبت به انتخاب آن کالا اقدام می نمایند . پس از این مرحله با زدن دکمه محاسبه پیش فاکتور مبلغ اشتراک و حساب بانکی جهت واریز وجه نمایش داده خواهد شد مبلغ اشتراک تنها یک بار و به صورت دائمی از تامین کننده دریافت می گردد.پس از واریز وجه ، تامین کننده مجددا به آدرس http://refahchainstores.ir/request وارد شده پس از اعلام کد پنج رقمی و زدن دکمه محاسبه پیش فاکتور نسبت به ورود اطلاعات خواسته شده در مورد فیش بانکی واریزی و آدرس پست الکترونیکی ، همچنین ورود حروف تصویر نمایش داده شده اقدام می نماید. با زدن دکمه ارسال و تایید صحت اطلاعات نمایش داده شده ، حد اکثر پس از ۲۴ساعت به منظور اخذ استعلام از بانک مربوطه ،کلمه کاربری و رمز عبور به آدرس الکترونیکی تامین کننده ارسال خواهد گردید. "درصورتی که به توضیحات بیشتر نیاز دارید با شماره تلفن ۶۶۴۹۲۰۱۸-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید"

طرح و توسعه

 • 1- آیا شرکت رفاه ، با توجه به سوابق 14 ساله در زمینه دانش فروشگاهی از تجربه مهندسان و کارشناسان خبره ایرانی سود می‌برد؟
  در مدیریت طرح و توسعه واحدی به نام لجستیک و امور فنی که شامل معماری- تاسیسات- برق و روشنایی و سیستم های ایمنی و مکانیکال و ...می‌باشد ، فعالیت می نماید. در واحد لجستیک مهندسین و کارشناسان مجرب فعالیت دارند و با بکارگیری آخرین فناوریها در احداث فروشگاهها ، دانش فنی خود را به اثبات می‌رسانند. دقت و نظارت بر عملکرد صحیح تاسیسات مکانیکال و الکتریکال – تهویه مطبوع – سیستم‌های برودتی و حرارتی – ایمنی – روشنایی و ... در فروشگاهها با اتکاء به دانش روز و استفاده از تحقیقات و تجربیات فروشگاههای زنجیره ای بزرگ در جهان، بویژه دقت نظر در لی اوت فروشگاهها و تغییرات صحیح در جهت رضایت مشتریان از جمله وظایف این واحد میباشد.
 • 2- آیا شرکت فروشگاههای زنجیره ای رفاه، احداث فروشگاهها را همزمان در کلان شهرها در سایر شهرستانهای کوچک و بزرگ در برنامه توسعه خود دارد؟
  با توجه به نیاز شهرهای بزرگ به فروشگاههای بزرگ، خط مشی شرکت رفاه براین اساس وجود دارد که اولویت به احداث فروشگاه در مراکز استانها و در مرحله بعد به شهرهای بالاتر از یکصد هزار جمعیت داده شود . هم اکنون تعداد فروشگاههای زنجیره ای رفاه 135 واحد میباشد که با استقبال چشمگیر مشتریان ، امید براین میرود که در آینده ایجاد فروشگاههای رفاه در شهرهای کوچکتر در دستور کار قرار گیرد.
 • 3- آیا فروشگاههای رفاه از فناوریهای نوین مرسوم در فروشگاههای زنجیره ای استفاده می‌نمایند؟
  فروشگاههای زنجیره ای رفاه از فناوریهای نوین استفاده می نماید . از جمله این فناوریها میتوان به کاربرد سیستم بارکد اشاره کرد که برای اولین بار در ایران به اجرا گذارده شده است. استفاده از رایانه در امور بازرگانی در زمینه های شناسائی منابع تامین کالا – سفارش و خرید و توزیع کالا و نقش آن در ایجاد بانک اطلاعاتی و ایجاد تشکیلات سازمانی در امور انفورماتیک بمنظور ارائه خدمات نرم افزاری – سخت افزاری از جمله فعالیتهای شرکت بشمار میرود. ایجاد سایت (پایگاه اینترنتی رفاه) از اقدامات اخیر شرکت زنجیره ای رفاه میباشد . پرداخت وجه کالاها از طریق دستگاههای کارتخوان و پیش بینی فروش اینترنتی کالاها در دستور کار قرار دارد.
 • 4- آیا تجهیزات و امکانات ایمنی در فروشگاههای رفاه در حفظ سلامت مشتریان در حد و مقیاس قابل قبول می‌باشد؟
  در تمامی شعب فروشگاههای رفاه سیستم های ایمنی و حفاظتی کامل پیش بینی و نصب شده است . از جمله این سیستم ها میتوان به سیستم اعلام حریق و استفاده از لوازم اطفاء حریق (فایر باکس و کپسول) و همچنین دوربینهای مداربسته اشاره نمود. کارکنان فروشگاههای رفاه با گذراندان دوره های خاص آموزشی که توسط سازمان آتش‌نشانی برگزار می‌شود با نحوه برخورد با حریق و کمکهای اولیه آشنا شده اند.
 • 5- آیا تجهیزات و طراحی داخل و خارج فروشگاههای رفاه با اصول و روشهای معمول و متداول در کشورهای پیشرفته همگون میباشد؟
  شرکت فروشگاههای زنجیره ای رفاه ضمن برخورداری از دانش فنی- فروشگاهی از تجهیزات و تاسیساتی پیشرفته که با معیارها و استانداردهای پذیرفته جهانی مطابقت دارد، فروشگاههای خود را مجهز ساخته است . این تجهیزات نه تنها در حفظ کیفیت بالای مواد غذایی موثر است، بلکه با ایجاد محیط شاد از طریق نورپردازی، دکوراسیون ، پخش موزیک مترنم فروشگاهی، هوای مطبوع در کلیه فصول، پله برقی و غیره، کمک به ایجاد ذهنیت مطلوب در مشتریان می‌نماید
 • 6- بررسی های اولیه و انتخاب موقعیت محلی فروشگاههای زنجیره ای رفاه براساس چه ضوابطی صورت می‌پذیرد؟
  اصولاً عوامل موثر در انتخاب محل فروشگاه تبعیت از راهبردهای بازاریابی دارد. این راهبردها عبارتند از : الف – دموگرافی که شامل خصوصیات ساکنین منطقه از نظر متغیرهای سن – درآمد – وضعیت تاهل – شغل- تعداد خانوار- میزان سواد و تحصیلات و قومیت می‌شود. ب – تقاضا که مربوط به نیاز ساکنین منطقه به کالا و خدمات خاص است. ج- اقتصاد منطقه بیانگر قدرت خرید مشتریان است که آینده کسب و کار فروشگاه را تبیین می‌نماید. د- سهولت دسترسی به فروشگاه از نظر تسهیلات ترابری عمومی از اهمیت زیاد برخوردار است. هـ- مزیت رقابتی که موقعیت رقابتی فروشگاه را در ارتباط با سایر فروشگاههای رقیب مشخص می‌نماید.

امور مالی

 • 1- سرمایه اولیه و کنونی شرکت فروشگاههای زنجیره‌ای رفاه چقدر می‌باشد؟
  سرمایه اولیه شرکت مبلغ 350،000 میلیون ریال منقسم به 35 میلیون سهم ده هزار ریالی بوده که پس از افزایش سرمایه‌ها و کاهش ارزش اسمی هر سهم از 10000 ریال به 1000 ریال، سرمایه شرکت به مبلغ 450،411 میلیون ریال منقسم به 450،411،110 سهم یک هزار ریالی افزایش یافته است
 • 2- نحوه نقل و انتقال رسمی سهام چگونه است؟
  انتقال دهنده و انتقال گیرنده سهام یا وکیل رسمی می‌بایست حضوراً با همراه داشتن کارت شناسائی معتبر و کارت ملی و اصل برگ سهام به امور سهام شرکت مراجعه نمایند تا مقدمات نقل و انتقال سهام آنان فراهم گردد.
 • 3- مدارک و مستندات لازم جهت تقسیم سهام متوفی را اعلام فرمایید
  گواهی حصر وراثت - گواهینامه واریز مالیات سهام - گواهی فوت - کپی شناسنامه وراث - اصل برگ سهام
 • 4- سهامداران شرکت فروشگاههای زنجیره‌ای رفاه از چه مزایایی می‌توانند بهره ببرند؟
  سهامداران محترم می‌توانند از مزایای خرید از فروشگاههای رفاه با استفاده از کارت خرید رفاه تا سقف اعتباری ۲،۰۰۰،۰۰۰ ریال به میزان ۱۰ درصد تخفیف در یک دوره شش ماهه بهره‌مند شوند. بدین منظور شماره حساب سپهر ۰۱۰۱۶۷۵۲۳۹۰۰۲ بنام شرکت فروشگاههای زنجیره‌ای رفاه قابل پرداخت نزد شعب بانک صادرات ایران جهت این امر اختصاص یافته است. - سهامداران محترم می‌توانند به میزان ارزش سهام خود نسبت به خرید اقساطی طی دوره بازپرداخت حداکثر ۱۲ ماهه از فروشگاههای رفاه بهره‌مند شوند.
 • 5- ترکیب سهامداران شرکت فروشگاههای زنجیره‌ای رفاه چگونه است؟
  بانک ملی ایران ۱۹.۵۸ درصد، بانک صادرات ۱۴.۵۲ درصد، بانک ملت ۱۰.۱۹ درصد، بانک تجارت ۹.۴۸ درصد، بانک سپه ۹.۴۲ درصد، شهرداری تهران ۶.۲۲ درصد، سایر شهرداریها ۱۷.۰۹ درصد، شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری بانک ملی ایران ۲.۲۶ درصد، سازمان ملی زمین و مسکن ۱.۵۳ درصد، بیمه ایران ۱.۵۵ درصد، بیمه مرکزی ۰.۷۸ درصد، بیمه آسیا ۰.۳۹ درصد، بیمه البرز ۰.۳۹ درصد، صندوق پس‌انداز کارکنان شرکت فروشگاههای رفاه ۱.۸۲ درصد و سایر سهامداران ۴.۷۹ درصد صاحبان سهام شرکت می‌باشند.
 • 6- مدارک لازم جهت تعویض اوراق سهام قدیم با سهام جدید را اعلام فرمایید.
  سهامداران محترم ساکن تهران می‌توانند با همراه داشتن اصل اوراق سهام قدیم، کارت شناسایی معتبر و کارت ملی به امور سهام شرکت مراجعه فرمایند تا مقدمات تعویض سهام قدیم آنان فراهم گردد و سهامداران محترم ساکن شهرستان می‌توانند باتوجه به گستردگی فروشگاههای رفاه در سراسر کشور با همراه داشتن مدارک مزبور به نزدیکترین فروشگاه رفاه در محل اقامت خود مراجعه فرمایند.
 • 7- آخرین اطلاعات مربوط به میزان پرداخت سود صاحبان سهام شرکت فروشگاههای زنجیره‌ای رفاه را اعلام فرمایید.
  سود سال مالی ۸۶ به ازای هر سهم ۱۴۳.۴۰ ریال بوده که با جمع جبری سود و اندوخته، سود انباشته در مجموع ۸۲٫۴ ریال محاسبه گردیده ولی طبق مصوبه مجمع عمومی عادی سالیانه مورخ ۷۶/۱۱/۲۹ پرداخت سود برای هر سهم ۵۰ ریال تصویب شده است و بقیه انباشته گردیده است.
 • 8- سال مالی شرکت فروشگاههای زنجیره‌ای رفاه و زمان برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه را اعلام فرمایید.
  سال مالی این شرکت پایان مهرماه هر سال می‌باشد و زمان برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه اواخر بهمن هر سال برگزار می‌گردد.
 • 9- چگونه می‌توانیم سهام شرکت فروشگاههای زنجیره‌ای رفاه را خریداری یا به فروش برسانیم؟
  صاحبان سهام شرکت که تمایل به فروش و واگذاری سهام خود می‌باشند می‌توانند با دفتر امور سهام شرکت با شماره تلفن‌ 66493986 تماس حاصل نموده تا مقدمات فروش سهام آنان به خریداران سهام این شرکت فراهم گردد. ضمناً متقاضیان خرید سهام نیز می‌توانند بمنظور خرید سهام شرکت با امور سهام با شماره تلفن‌های مزبور هماهنگی فرمایند.
 • 10- هیئت پذیرش بورس اوراق بهادار، پذیرش سهام شرکت فروشگاههای زنجیره‌ای رفاه را در تابلوی فرعی بازار اول بورس اوراق بهادار تهران در تاریخ 26 شهریور 1387 تصویب کرده است و در آینده نزدیک سهام آن عرضه خواهد شد.
  هیئت پذیرش بورس اوراق بهادار، پذیرش سهام شرکت فروشگاههای زنجیره‌ای رفاه را در تابلوی فرعی بازار اول بورس اوراق بهادار تهران در تاریخ 26 شهریور 1387 تصویب کرده است و در آینده نزدیک سهام آن عرضه خواهد شد.

امور اداری و منابع انسانی

 • 1- منشور اخلاقی شرکت کدام است؟
  "اصل بودن" مشتری، رعایت ادب واحترام در رفتار با مشتری ، امانت داری ، تواضع ، آراستگی، شنیدن موثر مطالب مشتری، دقت، تعهد، کسب رضایت مشتری ارائه کالاهای با کیفیت، ایجاد محیطی مطبوع و دلپذیر برای مشتری از رئوس منشور اخلاقی کارکنان شرکت رفاه میباشد.
 • 2- استخدام در شرکت به چه طریق انجام میشود؟
  با توجه به نیاز سازمان، اقدام به درج آگهی در روزنامه های کثیر الانتشار نموده و پس از مصاحبه بطور محدود استخدام می نماید ضمناً در صورت نیاز به مشاغل تخصصی و امورات مربوط ،کاربران رزومه تخصصی خود را بر روی سایت اعلام نمایند تا در فرصت مناسب از تخصص و تجربه آنان بهره گرفته شود.
 • 3- فروشگاههای شرکت در چه ایامی بطور کلی تعطیل است؟
  ایام تعطیل تمام وقت فروشگاهها عبارتند از تاسوعا، عاشورا و اربعین حسینی ، رحلت حضرت رسول اکرم ، شهادت حضرت علی علیه السلام ، رحلت امام راحل (ره) و اول و 13 فروردین همچنین در سالروز 22 بهمن فروشگاه نیم روز صبح تعطیل اند.
 • 4- سازماندهی شرکت رفاه چگونه است؟
  شرکت رفاه متشکل از مدیریتهای ستاد مرکز ، 30 مدیریت منطقه‌ای و استانی و بیش از 215 فروشگاه در سراسر کشور میباشد.
 • 5- شرکت رفاه در چه تاریخی تاسیس شده ؟
  تاریخ تاسیس شرکت اردیبهشت 1374 می باشد.

فروش الکترونیک

 • 1- هدف از راه اندازی سامانه الکترونیک شرکت فروشگاه های زنجیره ای رفاه چیست؟
  تجارت الکترونیک واژه‌ای است که برای تجارت از طریق سیستم‌های اطلاعاتی، ارتباطی بکار می‌رود. با وجودی که مدت زمان زیادی از عمر تجارت الکترونیک نمی‌گذرد لیکن نقش بسزا و چشم گیری در زندگی روزمره ما به عهده گرفته‌ است. یکی از ساده‌ترین و کار آمدترین نقش تجارت الکترونیک در زندگی روزمره کاربران اینترنتی، خرید و فروش اجناس و تبادل وجوه مربوطه از طریق کارتهای هوشمند می‌باشد.سامانه الکترونیک شرکت فروشگاههای زنجیره ای رفاه با هدف توسعه و ترویج فرهنگ خرید اینترنتی و با هدف پوشش یکپارچه نیازهای تامین کنندگان و سهامداران محترم جهت حضور کاملاً مستقل در دنیای تجارت الکترونیک ، راه اندازی گردید.