فروشگاه رفاه

دیدار مدیران و کارکنان شرکت فروشگاه های زنجیره ای رفاه با حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار مدیران و کارکنان شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه، با یادآوری اهداف تأسیس فروشگاه‌های رفاه، خاطر نشان کرد: هر کاری که برای رفاه بیشتر مردم انجام دهیم، وظیفه انسانی، اسلامی و مدیریتی ماست و باید در این زمینه تلاش‌های بیشتری کنیم.
به گزارش واحد روابط عمومی شرکت فروشگاه های زنجیره ای رفاه به نقل از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با تشریح اوضاع اقتصادی کشور و مخصوصاً مشکلات مردم برای تأمین مایحتاج روزمره که برای هر یک از نیازهای باید به جاهای متعدد خرید می‌رفتند، گفت: دنبال طرحی بودیم تا مردم همه‌ی نیازهای خود را در یک فروشگاه یا مرکز تهیه نمایند که علاوه بر صرفه‌جویی در وقت، باعث کم کردن بسیاری از مشکلات دیگر از جمله ترافیک در شهرهای بزرگ بود.
آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به سوابق انتخاب نام «رفاه» برای مراکزی در زمان مبارزه، مخصوصاً مدرسه‌ی دخترانه رفاه، گفت: بعد از انقلاب و به ویژه پس از سال‌های جنگ با هدف تأمین رفاه مردم، برنامه‌ریزی کرده بودیم که هزار فروشگاه، به تناسب جمعیت‌ در شهرهای مختلف راه‌اندازی کنیم.
ایشان گسترش فروشگاه‌های شهروند را از سوی شهرداری، کاری در ردیف فروشگاه رفاه دانست و گفت: می‌توانید با رقابت سالم در توزیع مناسب، باعث کم کردن زحمت مردم در جهت تهیه نیازها باشید.
آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با ابراز تأسف از روند معکوسی که طی سال‌های گذشته در مسیر گسترش فروشگاه‌های رفاه ایجاد شد، گفت: خوشحالیم که با روش‌های مدرن مقدمات رفاه مردم را برای خرید فراهم می‌کنید.
ایشان فروشگاه‌های زنجیره‌ای را واسطه‌هایی با انصاف بین تولیدگران و مصرف‌کنندگان توصیف کرد و گفت: می‌توانید با تهیه کالاهای لازم از مراکز تولید، به دولت و جامعه کمک کنید تا اجناس مستقیم و ارزان‌تر به دست مردم برسد.
آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با تأکید بر حقوق مردم نجیب ایران برای برخورداری از زندگی مناسب، گفت: مردم ایران در طول انقلاب اسلامی نشان دادند که به آرمان‌های امام و شهدا وفا دارند و حق آنان است که زندگی مادی و معنوی آنها هم آرمانی باشد.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، در بخش دیگری از سخنان خویش، با اشاره به مدیریت نامناسب نقدینگی‌ها، گفت: می‌توان تهدید افزایش نقدینگی‌ها را فرصتی برای رونق تولید و ایجاد اشتغال تبدیل کرد.
ایشان با اشاره به تجربه بعضی از کشورهای دنیا برای استفاده درست از نقدینگی‌های جزئی مردم و هدایت آنها در مسیر انجام کارهای مولد و مناسب، گفت: قطره قطره نقدینگی مردم دریایی برای انجام کارهای بزرگ است و باید از آن درست استفاده کرد.
آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با بیان برنامه‌های نظام در تدوین چشم‌انداز ۲۰ ساله، سیاست‌های کلی و اصلاح اصل ۴۴، گفت: علی‌رغم تصویب مجمع و تأیید و ابلاغ رهبری، در اجرا به مسیری رفت که حتی روند کارها را معکوس و منفی کرد.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با ابراز تأسف از استفاده نادرست از درآمدهای فراوان نفتی طی سال‌های گذشته، گفت: زیبنده نظام اسلامی و شایسته مردم ایران نیست که شاهد مشکلات اقتصادی مخصوصاً بیکاری جوانان باشیم.

در ابتدای این دیدار، آقای دکتر زرگری رئیس هیأت مدیره و آقای دکتر گل‌زاده کرمانی، مدیر عامل شرکت رفاه، ضمن ارائه گزارش مبسوطی از فعالیت‌های این فروشگاه، به تبیین تعهدات، اولویت‌های استراتژیک و برنامه‌های بلند مدت این فروشگاه پرداختند.

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>