فروشگاه رفاه

افتتاح اولین فروشگاه نسل جدید رفاه کشور در کرمان

اولین فروشگاه نسل جدید رفاه همزمان با میلاد حضرت ولیعصر (عج) در شهر کرمان به بهره برداری رسید.
به گزارش واحد روابط عمومی اولین فروشگاه نسل جدید رفاه کشور با حضور دکترگل زاده عضو هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فروشگاه های زنجیره ای رفاه، دکتر پورابراهیمی نایب رئیس کمیسیون ویژه اقتصادی و نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل حوزه استاندار کرمان، مدیرکل بازرسی استانداری و شماری دیگر از مسوولان استان  کرمان و جمعی از معاونین و مدیران رفاه در شهر کرمان افتتاح شد.
به گزارش واحد روابط عمومی دکتر گل‌زاده در مراسم آغاز به کار اولین فروشگاه مدرن رفاه در کرمان با تاکید بر ضرورت تقویت تامین‌کنندگان و تولیدکنندگان کالا در کشور گفت: تقویت تامین‌کنندگان و تولیدکنندگان می‌تواند اقتصاد را رونق بخشد؛ این در حالی است که مشکل فعلی اقتصاد ایران، معضلات موجود در بخش فروش است؛ به نحوی که اگر بخش فروش با رونق مواجه شده و روان باشد، مشکلات بخش تولید نیز کمتر خواهد شد.
عضو هیات مدیره و مدیرعامل با اشاره به راه‌اندازی اولین فروشگاه مدرن رفاه در کرمان افزود: پنج فروشگاه مدرن دیگر از نسل جدید فروشگاههای زنجیره ای رفاه، در آینده نزدیک آغاز به کار می‌کند، ضمن اینکه ده فروشگاه دیگر نیز تا پایان سال به جمع فروشگاههای مدرن رفاه خواهند پیوست.
وی با بیان اینکه تا پایان برنامه برنامه تعیین شده، تعداد فروشگاههای نسل جدید در کشور به ۵۰ خواهد رسید، تصریح کرد: فراوانی و تنوع محصولات و پوشش سلایق مختلف و همچنین لذت بخش بودن خرید از زمان ورود به فروشگاه تا وقت خروج از اهداف راه اندازی نسل جدید فروشگاه های زنجیره ای رفاه است.
به گفته دکتر گل‌زاده، فروشگاه های زنجیره ای رفاه سال ۱۳۷۴ به ابتکار ریاست جمهوری وقت و با مشارکت و سرمایه گذاری مردم کار خود را شروع کرده که در سال گذشته؛ نزدیک به ۱۰ هزار میلیارد ریال فروش داشته‌ند و پیش بینی می شود که این رقم در سال جاری فراتر رود.
مدیرعامل شرکت فروشگاه های زنجیره ای رفاه افزود: این شرکت با حدود سه هزار شرکت تولیدی و تامین کننده محصولات همکاری دارد و نزدیک به سه هزار و ۳۰۰ نفر در فروشگاه های زنجیره ای رفاه مشغول به کار هستند.
دکتر گل‌زاده ادامه داد: شرکت فروشگاه های زنجیره ای رفاه اکنون حدود ۲۱۵ فروشگاه با ۱۶۴ هزار متر مربع سطح فروش در کشور دارد؛ ضمن اینکه پنج بانک بزرگ کشور به علاوه موسسات مختلف و شهرداری ها و همچنین ۲۵ هزار نفر از مردم از سهامداران این شرکت هستند.
وی با بیان اینکه شرکت فروشگاه های زنجیره ای رفاه ۲۰ سال سابقه در صنعت خرده فروشی دارد افزود: تحول راهبردی را در بیستمین سالگرد تاسیس رفاه شروع و در برنامه ای که برای این شرکت در افق ۱۴۰۴ تهیه شده است، شرکت فروشگاه های زنجیره ای رفاه اولین انتخاب مشتری در بازار خرده فروشی خواهد بود.
وی اظهار کرد: این شرکت علیرغم اینکه تحت فشارهای مختلف است اما همچنان کسب و کار شفافی دارد و بر این اساس به دنبال شفاف سازی اقدامات خود هستیم و قصد داریم که فروشگاههای خود را گسترش دهیم؛ اگرچه در برخی شهرها، سود اقتصادی برای تاسیس فروشگاه مدنظر نیست.
مدیرعامل شرکت فروشگاه های زنجیره ای رفاه گفت: این شرکت چند نوبت توزیع سبد کالا را با بهترین کیفیت توزیع داشته است و اگرچه مشکلاتی را برای فروشگاه های رفاه به وجود آورد اما نگاه اصلی در این فرآیند، کمک به دولت می باشد.
همچنین دکتر پورابراهیمی، عضو کمیسیون ویژه اقتصادی مجلس شورای اسلامی، نیز در این مراسم، حمایت از تولید ملی و تولید داخلی را در راستای اجرای سیاست های ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب در حوزه اقتصاد مقاومتی مهم خواند و آن را یک وظیفه همگانی دانست.
وی افزود: از جمله راهکارهای بسیار مهم و موثر برای حمایت از تولید ملی، ایجاد شبکه بزرگ بازاریابی، عمده فروشی و خرده فروشی است که می بایست در اختیار تولید قرار گیرد.
دکتر پورابراهیمی خاطرنشان کرد: متاسفانه به دلیل نبود بسترهای مناسب در این بخش، شاهد هستیم که بخش زیادی از تولید ملی به دلایل مختلف نتوانسته است مورد حمایت قرار گیرد.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: فعالان اقتصادی به دلیل نداشتن برند خاص تجاری یا استفاده نکردن از شبکه گسترده کشوری، امکان عرضه محصولات خود را ندارند.
وی پیشنهاد کرد: در قالب کمک به تولیدکنندگان بین شرکت‌های منتخب تولیدکننده و فروشگاههای رفاه در کرمان با حضور استاندار تفاهم نامه همکاری امضا شود که صحبت های مقدماتی این کار صورت گرفته است.
دکتر پورابراهیمی گفت: تفاوت بین بهای کالای تولید شده و قیمت فروش آن بسیار زیاد است که از حد متعارف آن در دنیا هم تجاوز کرده و از دو طرف به اقتصاد کشور صدمه وارد می کند؛ این در حالی است که بخش تولید و مصرف‌کننده از ضررکنندگان این تفاوت قیمت تولید و فروش هستند که وجود چنین شرکت هایی در این بخش کمک زیادی خواهد کرد.
گفتنی است نخستین فروشگاه نسل جدید رفاه کشور و نهمین فروشگاه رفاه در استان کرمان با دو هزار و ۵۰۰ متر سطح فروش و ایجاد اشتغال برای ۴۳ نفر در برج اول کرمان کار خود را آغاز کرد.

 

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>